Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kesiksiz giriş karşılayıcı ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çallıkındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma fail yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram angajmansı istediği yürekin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çgörmek yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen zevat yürekin ne yazık ki çok şu denli erkân bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok şu denli payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye aslında özge kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğalışveriştirin ve yalnız ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram aritmetik şifreniz bileğalışveriştiğinde yahut kullanıcı adınız bileğalışveriştiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğalışveriştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğalışveriştiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da bazı “bileğalışverişikliği geri allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğalışveriştirdiği yürekin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir