Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü periton. Fakat bu dü periton mevzuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online hileışbilgiş firmaları ve internetten satış yapan e-ticaret siteleri muhtevain ciddi olan bu dü periton, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her dü periton da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu hatmızda hin hin birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını beş on daha heveslikurum ve bu arada inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması muhtevain yapılan çhileışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam kurumı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk enseışı fiillemlerinin bütününe denir. En popüler ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve bellik değerini artırmaya müteveccih bir çhileışma olan SEM, müşteri kitlesini yetiştirmek açısından da olabildiğince önemlidir. Hatta SEM çhileışmaları ile trafiğinizi usa vurma ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da aşina SEO çhileışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çhileışmalardır. SEM belli bir bütçe muhtevain maruz reklamları kapsarken SEO çhileışmaları belli anahtar kelimelerde lafıcı bir yükseliş elde etmek muhtevain yapılan çhileışmalardır. Gelin, bu önlaştırmayı beş on daha heveslikurum.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çhileışmaları arasındaki nüans; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret önlığında, SEO’nun ise muhtevaerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde mimarilabilmesidir. Yani SEO muhtevain en özellikle içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi muhtevain yeni bir ödeme mimarilmaz.

Bunun haricinde bir önemli nüans da hızdır. SEM çhileışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi güdük süre içerisinde artırabilirsiniz. Bunun aksine SEO çhileışmaları ise uzun soluklu çhileışmalardır. SEO çhileışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalısınız.

Bu dü sayısal pazarlama peritonı arasındaki bir öteki önemli nüans da doğallıktır. SEM çhileışmaları ücretli reklam çhileışmaları başüstüneğu muhtevain doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çhileışmalarında bu hesap değişikdır. SEO çhileışmaları daha tabii uygulamaları kapsar ve sitenize daha örgensel bir yoğunluk dürüstışı esenlar.

Bu dü periton, muhtevaerik itibarıyla da başkalık gösterir. SEO çhileışmalarındaki muhtevaerikler kullanıcı deneyimini artırmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çhileışmalarında ise nişane daha ticari başüstüneğu muhtevain muhtevaerikler SEO çhileışmalarındaki gibi olmayabilir.

Fakat bu kabul etmek bileğildir ki SEM muhtevaerikleri kalitesizdir. Sadece dü periton arasındaki muhtevaerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hatta belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden daha sağlıklı evet da daha üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına bakılırsa ikisinden bile faydalanılabilir.
Tasarmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam etmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Müstehlik Davranışları: Dijital Dönüşümün Yükselişi hatmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir