Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Erkli özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş vadiında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli terbiye sektöründe ev olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası faal çalışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, basketbol abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Kocaçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cepheı düzen Türkiye’nin en mehabetli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda makam almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birsonsuz deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir